atv.skoter.se
 
Navigera dig fram här   Fredagen den 26:e juni 2026
Skoter
Racing
ATV
  Startsida  
  I tidningen ATV  
  ATV tester  
  Quad racing  
  ATV nyhetsarkiv  
  Prenumeration ATV  
  Tidigare nummer ATV  
  Forum - ATV & Quad's  
  Årets ATV  
  Medlem  
   
Användarnamn

Lösenord

Logga in automatiskt

» Bli medlem
» Glömt lösenord?
» Om kakor...
 
  Medlemmar: 15322  
  Antal nyheter: 5855  
  Meddelanden: 68508  
  Sidvisningar:  
  Idag: 94729 st  
  Igår: 168342 st  
  Denna månad:
4529733 st
 
  Föreg. månad:
10528516 st
 
  Totalt: 148476298 st  
  Senaste 10 inloggade:  
  1. ABOBUS
2. sunnne
3. Perr89
4. Nmservice
5. kent
6. micke666
7. RHG
8. FrankJScott
9. TheOne
10. Swarte
 
 
Här är du: > En nyhet
 

Premiär för fyrhjulingens dag 2026


Den 30 maj är det dags för premiären av Fyrhjulingens dag i ett rikstäckande event där Sveriges fyrhjulingshandlare öppnar upp sina butiker för en dag fylld av aktiviteter, nyheter och erbjudanden.

Den 30 maj är det dags för premiären av Fyrhjulingens dag i ett rikstäckande event där Sveriges fyrhjulingshandlare öppnar upp sina butiker för en dag fylld av aktiviteter, nyheter och erbjudanden. Initiativet beskrivs som ett av landets största lokala fordonsevent och markerar starten på högsäsongen för fyrhjulingar. Själva konceptet är taget från det årliga och framgångsrika Snöskoternsdag fast nu med fordon på fyra hjul i fokus.

Under dagen får besökare möjlighet att uppleva årets senaste modeller på nära håll. Handlare runt om i landet bjuder in till visningar, provkörningar och demonstrationer av både maskiner och tillbehör. Fokus ligger på att ge kunder en praktisk inblick i hur fyrhjulingar kan användas inom exempelvis skogsbruk, lantbruk och fritid.
För många är Fyrhjulingens dag också ett tillfälle att jämföra olika alternativ inför ett köp. Utöver maskiner visas även utrustning och smarta lösningar som kan anpassa fordonen efter olika behov. Samtidigt erbjuds ofta kampanjer och specialerbjudanden under dagen, vilket gör eventet extra attraktivt för både nya och erfarna användare.

Arrangemanget genomförs lokalt av återförsäljare, men samlas under ett gemensamt koncept som lyfter fyrhjulingens roll i flera branscher. Med aktiviteter, tävlingar och möten med branschkunniga hoppas arrangörerna skapa ett tillfälle för både entusiaster och yrkesanvändare.
Fyrhjulingens dag väntas därmed bli ett tydligt avstamp för säsongen med fokus på innovation, användningsområden och gemenskap kring ett allt mer mångsidigt fordon.
Läs mer på https://www.snoochterrang.se/fyrhjulingens-dag

Köp i butik eller prenumerera!

PRENUMERERA
PRENUMERERA HÄR!

TIDNINGEN NÄRA DIG!
KÖP SENASTE NUMRET NÄRA DIG!
Klicka på bilden för den tidning du vill köpa så kommer du till en ny hemsida där du skriver in den ort du bor på.

« Föregående 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 169 Nästa »

Skotercross i skidbacken 2014-03-15 | 15.00
Hemavan Tärnaby med 89 cm natursnö sticker ut i snöbristens Sverige och satsar på stora vinterevent hela april ut. Hemavan Speed Cross är en ny skotertävling med crossbana i slalombacken full av tekniska moment och ett spektakulärt hopp.

»
Läs mer...    » Tipsa...



Skoterevent i Tänndalen 11-13 april 2014-03-14 | 15.00


»
Läs mer...    » Tipsa...



Yamaha Roadshow 2015 2014-02-28 | 13.00
Under mars och april genomför Yamaha ett av de största marknadsföringsaktiviteterna som någonsin gjorts för snöskoter. Vår stora roadshow trailer med dragbil är ca 16 m lång och har med sig ett stort antal av de hetaste 2015 snöskoter-modellerna.

»
Läs mer...    » Tipsa...



Tävling ATV-Quad 2014-02-10 | 14.00


»
Läs mer...    » Tipsa...



ATV-QUAD 4-2014 2014-02-01 | 13.00


»
Läs mer...    » Tipsa...



Polaris lanserar nytt och revolutionerande terrängfordon 2014-01-23 | 09.00
Fordonets design är för branschen helt ny, har ett revolutionerande chassi och är smidig och bekväm att köra. Sportsman ACE utformning erbjuder en helt ny off-road upplevelse.

»
Läs mer...    » Tipsa...



Nytt nummer ute 2014-01-21 | 08.00
Nu är vi mitt inne i säsongen och snön har äntligen kommit till fler ställen även om man skulle vilja ha mer på vissa ställen. Snöbrist är det dock inget man ser i nya numret. Bosse har skrivit en intressant artikel om variatorremmen.

»
Läs mer...    » Tipsa...



ATV-QUAD 3-14 2014-01-15 | 20.00


»
Läs mer...    » Tipsa...



ATV-QUAD 2-2014 2014-01-14 | 11.00


»
Läs mer...    » Tipsa...



ATV 1-2014 2014-01-12 | 10.00


»
Läs mer...    » Tipsa...


« Föregående 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 169 Nästa »
 
 
Besöksadress: Gräddvägen 7, Umeå | Adress: Gräddävgen 7, 906 20 Umeå | E-post: info@skoter.se | Telefon: 090-149370 | Shop: shop.atv-quad.se